— Aktivity SLS z.s. —
 

Památka armádního generála Ludvíka Svobody (1895-1979), prezidenta ČSSR a vojáka, jenž bojoval ve dvou světových válkách za svobodu a samostatnost svého národa, nebledne. Letos jsme si 20. září připomněli 40 let od jeho úmrtí a tuto sobotu 124. výročí narození. Do rodné obce Hroznatín na Vysočině (okr. Třebíč) se sjeli lidé z blízkého i širokého...

Nezapomínáme

23.11.2019

Dne 23. listopadu 2019 jsme se sešli v malé moravské vísce, Hroznatíně u Velkého Meziříčí, abychom uctili památku slavného rodáka - armádního generála Ludvíka Svobody a připomněli si, že Češi, Slováci, Moravané i Slezané mají své skutečné hrdiny. 25. listopadu 1895 se zde armádní generál Ludvík Svoboda narodil.

Pietní místa

15.04.2019

Přichází sedmdesáté čtvrté svobodné jaro. Pietní akce začínají vždy v březnu ve Slezsku a na Ostravsku, v dubnu se připojuje Brno a jižní Morava.

Ve středu 20. března 2019 uspořádalo vedení městyse Budišova u Třebíče ve spolupráci se Základní školou Budišov za podpory MO ČR, Spolku židovských odbojářů a vojáků a Komunitního centra pro válečné veterány promítání filmu "Bojovníci z východní a západní fronty. Deníček RAF".

Sokolovo

08.03.2019

Každý Buzulučan viděl a zná dům číslo popisné 69 na Čapajevově ulici. Na domě je pamětní tabulka s reliéfem zobrazujícím mladého muže s vojenskou lodičkou na hlavě. Je to Otakar Jaroš, hrdina českého i ruského lidu. V tomto domě žil od února 1942 do ledna 1943. Do Buzuluku přijel jako vojín a velitel první roty v 1. čsl. samostatném polním...

123. výročí narození armádního generála a prezidenta Československé republiky


- Projekty -

SLS z.s. realizuje tyto projekty

Ženy bojující

Internetová výstava je věnována československým ženám ...

Karpatsko-dukelská operace (1944)

Internetová výstava a multimediální průvodce je věnován československým a sovětským vojákům, kteří v Karpatsko dukelské operaci bojovali.

Bojovali za Československo

Výstava je věnována Československé zahraniční armádě za druhé světové války.

- Sponzoři a partneři v našich projektech -